Josef Havel >>

Cihelna 2015
Ve dnech 21. a 22. srpna 2015 se konala již po osmnácté vojensko-historická akce Den sil podpory Armády české republiky Cihelna 2015. Na jeho pořádání se, jak velí tradice, podílela Armáda české republiky a město Králíky. Historické ukázky, jejichž ústředním motem byl boj o Moravskou bránu v roce 1945, přiblížily divákům přechod fronty ze Slovenska na Moravu. Takže boje Rudé armády proti německému Wehrmachtu.
>>

101. výročí narození četaře Arnošta Hrada
Východočeský klub celních veteránů Horní Lipka uspořádal v sobotu 4. dubna 2015 ve spolupráci s Muzeem K-S 14 U Cihelny vzpomínkové setkání při příležitosti 101. výročí narození četaře Arnošta Hrada. Jako dlouholetí sympatizanti klubu jsme společně s manželkou také obdrželi pozvání a na akci dojeli. Účast byla jako vždy hojná a reprezentační. S nelíčenou radostí zde pořadatelé přivítali zástupce Českého svazu bojovníků za svobodu i vedení Československé obce legionářské. Obě skupiny přijely z Ústí nad Orlicí.
>>

Cena města Ústí nad Orlicí za rok 2012
Druhé nejvyšší vyznamenání, jaké může město udělit svému občanu, bylo uděleno ve čtvrtek 3. října 2013 v Roškotově divadle třem abonentům, navrženým veřejností a následně schváleným zastupitelstvem města. Jedním z nich byl i Josef Havel, který cenu obdržel za celoživotní přínos v oblasti amatérského filmu a za publikační činnost, se kterou sklízí velké úspěchy.
>>

Hroby letců na ústeckých hřbitovech
Město Ústí nad Orlicí má ve své správě celkem pět hřbitovů. Ani o jednom nelze říct, že jeho historie nepřináší něco zajímavého. Návštěva každého z nich je procházkou uzavřenými osudy stovek, dokonce tisíců těch, kteří nás jen předešli.
>>

Fotogalerie z exkurze do vojenského zařízení 1337 Mladkov
Na pozvání Jednoty československé obce legionářské v Ústí nad Orlicí jsme se společně s manželkou a členy legionářské obce zúčastnili zájezdu, majícího za cíl prohlídku bývalé dělostřelecké tvrze Adam. >>

George John Desmond / Jiří Mikulecký >>

MUDr. Neklan Velebil >>

MUDr. Josef Hubálek >>

Elmar Klos a Vlado Müller >>

Fotogalerie ke knize "Poupata ožehlá nenávistí" >>

Oslavy 65. výročí příchodu paraskupiny BARIUM do Žamberka >>

Oslavy Dne vítězství u Národního památníku na pražském Vítkově >>

Oslavy 100. výročí narození Josefa Knopa >>

Vzpomínková slavnost v osadě Ležáky >>

Fotogalerie z 1. ročníku Akademie volného času >>

Škarvadův školní rok >>

Rudolf Krautschneider >>

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.