Uvedení knihy
Až sem...

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016
byla uvedena v kavárně Malé scény v Ústí nad Orlicí za přítomnosti starosty města Petra Hájka knížka Až sem... s podtitulem Z historie pohřbívání v Ústí nad Orlicí. >>    Křest knihy
Rebel v oblacích

Závěrečná část trilogie
o československých letcích na válečném nebi nesoucí název
"Rebel v oblacích" byla oficiálně pokřtěna
v Nové Pace 7. prosince 2012 v 18 hodin v Městském kulturním středisku.
>>

 21. června 2017
Ve středu 21. června 2017 se konalo v obci Sloupnice, ležící nedaleko Litomyšle, setkání s manžely Peterem a Janou Stottovými. To by nemuselo případného čtenáře těchto řádek nijak zaujmout. Teprve když sdělíme, že Jana je dcerou československého pilota létajícího za války u 312. československé stíhací perutě RAF, Squadron Leadera Jiřího Mikuleckého – Desmonda, možná zpozorníte.
>>

3. listopadu 2016
Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 se v kavárně Malé scény v Ústí nad Orlicí sešlo osmnáct pozvaných, kteří se zde nejprve dověděli, že i díky jejich přispění knížka Až sem... vyšla. Autoři všem za jejich pomoc poděkovali a pak došlo k opravdu neplánovanému překvapení. Starosta Petr Hájek obdaroval přítomné ještě teplým výtiskem uvedené publikace.
>>12. září 2015
V sobotu 12. září 2015 se v Domoradicích konala oslava 765. výročí založení obce. Jde o sídlo, připojené k Vysokému Mýtu v okrese Ústí nad Orlicí, mající v současnosti pouhých 166 obyvatel. Tak se stalo, že na tuto událost přijelo z různých míst víc hostů, než bylo místních.
>>

5. září 2015
Dne 11. října 2014 byl slavnostně zahájen projekt Legie 100, jehož cílem je připomenout zásluhy čs. legionářů, jejich existenci a osudy navrátit do povědomí veřejnosti. Jedním z bodů projektu bylo zhotovení repliky vojenského ešalonu (transportního vlaku) se kterým českoslovenští legionáři cestovali Ruskem po Transsibiřské magistrále. Dokončený Legiovlak 19. května 1915 poprvé vyrazil na dlouhou pouť po naší vlasti. Významnou zastávku udělal od 28. 8. - 13. 9. 2015 v Pardubicích. Této příležitosti, shlédnout Legiovlak, využila i Československá obec legionářská, Jednota Ústí nad Orlicí 5. září 2015.
>>22. srpna 2015
Ve dnech 21. a 22. srpna 2015 se konala již po osmnácté vojensko-historická akce Den sil podpory Armády české republiky Cihelna 2015. Na jeho pořádání se, jak velí tradice, podílela Armáda české republiky a město Králíky. Historické ukázky, jejichž ústředním motem byl boj o Moravskou bránu v roce 1945, přiblížily divákům přechod fronty ze Slovenska na Moravu. Takže boje Rudé armády proti německému Wehrmachtu.
>>


5. dubna 2015
Východočeský klub celních veteránů Horní Lipka uspořádal v sobotu 4. dubna 2015 ve spolupráci s Muzeem K-S 14 U Cihelny vzpomínkové setkání při příležitosti 101. výročí narození četaře Arnošta Hrada. Jako dlouholetí sympatizanti klubu jsme společně s manželkou také obdrželi pozvání a na akci dojeli. Účast byla jako vždy hojná a reprezentační. S nelíčenou radostí zde pořadatelé přivítali zástupce Českého svazu bojovníků za svobodu i vedení Československé obce legionářské. Obě skupiny přijely z Ústí nad Orlicí.
>>
12. listopadu 2014
U příležitosti Dne válečných veteránů, v úterý 11. 11. 2014, se v sále Rady Pardubického kraje v budově Krajského úřadu uskutečnilo slavnostní předávání pamětních plaket za příkladnou péči o válečné hroby evidované v Centrální evidenci válečných hrobů.
>> 
 
Josef Havel

Narozen 13. října 1937 v Litomyšli. Trvale žije v Ústí nad Orlicí, kde má své rodinné zázemí.

Znám je svou přímostí, která mu získává stejné množství přátel, jako těch, kteří stojí na opačné straně názorového pole. To se projevilo zejména koncem šedesátých let, kterých nebyl jen svědkem, ale i aktivním účastníkem.

Od nástupu do důchodu v roce 1998 se plně věnuje literárnímu zpracování osudových událostí v letech 1938 – 1945.

Výběr atraktivních i aktuálních námětů, jejich zpracování přístupnou čtivou formou je zřejmě důvodem mimořádných čtenářských úspěchů prací tohoto autora. >>>

 


Záznam Akademie volného času 2013 z knihovny v Ústí nad Orlicí: Německý válečný průmysl v Ústí nad Orlicí. >>>Ve čtvrtek 3. října byly v Roškotově divadle v rámci slavnostního večera města Ústí nad Orlicí uděleny ceny města, cena starosty města a ocenění za počin roku. >>>Slavnostní večer s oceňováním osobností roku 2012 proběhlo v Ústí nad Orlicí. Cenou města a starosty bylo vyznamenáno celkem sedm lidí. >>>O tom, jak vznikala trilogie o československých letcích na válečných frontách se v úterý 12. února v Malé scéně uskutečnilo setkání s autorem a spisovatelem Josefem Havlem. >>>Rande s Jolanou: Povídání s významným spisovatelem literatury faktu, který se zabývá především tématem druhé světové války. >>>Hostem pořadu České televize "Před půlnocí" byl brigádní generál v.v. Zdeněk Škarvada. >>>V Ústí nad Orlicí se předávaly nejvyšší pocty a uznání za rok 2007. Cenu starosty města si odnesl i Josef Havel. >>>Informace o autorovi najdete i v české verzi otevřené encyklopedie Wikipedia. >>>


Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.
TOPlist