08/10/2013 _Ústí nad Orlicí ocenilo osobnosti
Slavnostní večer s oceňováním osobností roku 2012 proběhlo v Ústí nad Orlicí. Cenou města a starosty bylo vyznamenáno celkem sedm lidí. Oceňování opět hostilo Roškotovo divadlo a stejně jako loni přitom panovala slavnostní nálada.


01/10/2013 _Ústí nad Orlicí udělí ceny města filmaři
Město Ústí nad Orlicí udělí ve čtvrtek Ceny města, Ceny starosty a Počin roku. Předání cen se uskuteční v Roškotově divadle od 19 hodin. Slavnostní večer bude moderovat Alfréd Strejček a ocenění města získá sedm občanům.


25/02/2013 _Na námět knihy Rebel v oblacích mě přivedl generál Fajtl, říká Havel
Ústecký spisovatel Josef Havel představil závěrečnou část trilogie o válečných letcích. Kniha Rebel v oblacích je věnovaná novopackému rodákovi Otakaru Hrubému, který sloužil za druhé světové války jako letec v Royal Air Force.


12/02/2013 _Povídání o psaní s Josefem Havlem
O tom, jak vznikala trilogie o československých letcích na válečných frontách se v úterý 12. února v Malé scéně uskutečnilo setkání s autorem a spisovatelem Josefem Havlem.


11/01/2013 _Rande s Jolanou
Povídání s významným spisovatelem literatury faktu, který se zabývá především tématem druhé světové války.


10/12/2012 _Křest knihy Rebel se stal holdem Otakaru Hrubému
V impozantní vzpomínku na novopackého letce plukovníka Otakara Hrubého vyvrcholil křest knihy Josefa Havla „Rebel v oblacích" popisující životní příběh tohoto válečného hrdiny.


28/11/2012 _Rebel v oblacích
Nová Paka - Osudům stíhacího pilota a účastníka letecké Bitvy o Británii, novopackého rodáka Otakara Hrubého, je věnována nově vydaná kniha Rebel v oblacích, která bude poprvé představena 7. prosince v malém sále městského kulturního střediska za účasti autora Josefa Havla z Ústí nad Orlicí.


19/05/2009 _Z ústeckého archivu
Orlickoústecká Malá scéna přivítala zájemce o historii města, která byla zachycena v několika krátkých filmech. Pořadem provázel Josef Havel. Na programu bylo promítání materiálů z filmového archivu, pořízeného v letech 1965 až 1984.


17/06/2008 _V Ústí nad Orlicí předali sedm cen za rok 2007
V Ústí nad Orlicí se předávaly nejvyšší pocty a uznání za uplynulý rok. Oceněným je i Josef Havel. Ve druhé polovině 20. století natočil desítky filmů mapujících tehdejší město a tím vytvořil jedinečný filmový archív. Napsal též řadu publikací, které se staly bestsellery ústecké literární tvorby.


29/12/2007 _Hrdinští nebeští jezdci vzpomínají neokázale
Poprvé vychází životní příběh brigádního generála v. v. Zdeňka Škarvady Nikdy se nevzdávat, který napsal Josef Havel.


13/12/2007 _Poupata ožehlá nenávistí
Okresní výbor ČSBS v Ústí nad Orlicí díky své historicko-dokumentační komisi a jejímu předsedovi Josefu Havlovi vykazuje dlouhodobě velmi úspěšnou činnost.


25/11/2007 _Nikdy se nevzdávat
Velitel 41. letky, škpt. Hájek, Zdeňka přivítal poněkud stroze, ale věcně. Tam máte ubytování, tam stravování a ráno ať jste na letišti. Je zajímavé, jak si nakonec tito dva lidé, značně rozdílného věku na sebe zvykli a vzájemně se respektovali.


25/10/2007 _Dárek z "Ostrova". Pocta generálovi v.v. Z. Škarvadovi
Před devadesáti lety se narodil v Olešnici na Moravě v rodině Škarvadových třetí chlapec, který dostal jméno Zdeněk. Když se u jeho kolébky sešly sudičky, daly mu do vínku hodně rozporuplné, leč nakonec optimistické předpovědi.


19/10/07 _Táhnout, tlačit, ale rozhodně se nevézt
V těchto dnech se dožívá životního jubilea 70 let Josef Havel, někdejší zanícený filmař, dnes regionální autor osmi knih zaměřených na historii, které jej uvedly ve známost i daleko za hranicemi východních Čech. Druhá část rozhovoru.


12/10/07 _Táhnout, tlačit, ale rozhodně se nevézt
V těchto dnech se dožívá životního jubilea 70 let Josef Havel, někdejší zanícený filmař, dnes regionální autor osmi knih zaměřených na historii, které jej uvedly ve známost i daleko za hranicemi východních Čech. První část rozhovoru.


15/09/2007 _Poupata ožehlá nenávistí o tragickém období národa
V roce 2000 vydavatelství Oftis, s.r.o. v Ústí nad Orlicí obohatilo knižní trh o publikaci
„Poupata ožehlá nenávistí“ autora Josefa Havla. Práce zachycuje nejtragičtější období českého národa během 2. světové války – období heydrichiády a zejména čas a události, které po něm následovaly.


04/09/2007 _Celý život se drží hesla Nikdy se nevzdávat
Nikdy se nevzdávat. Tak zní titul knihy Josefa Havla popisující životní příběh letce Zdeňka Škarvady. Právě brigádního generála Zdeňka Škarvadu, svého rodáka a účastníka bitvy o Británii přivítali díky snaze zastupitelstva města a starosty občané Olešnice v sobotu v prostorách nedávno rekonstruovaného kina. A bylo to setkání vskutku výjimečné.


04/09/2007 _Křest knihy Josefa Havla "Nikdy se nevzdávat"
V sobotu dne 1. září se v sále digitálního kina v Olešnici uskutečnilo setkání olešnických občanů s brigádním generálem Zdeňkem Škarvadou při příležitosti křtu knihy Nikdy se nevzdávat.


04/05/2007 _1. svět. válka v knize Ve službách Jeho Veličenstva
Překvapením pro čtenáře jistě bude autorova nová kniha
„Ve službách Jeho Veličenstva“, která se časově posunuje ke vzniku a průběhu 1. světové války.


28/03/2006 _OV ČSBS vydal knihu Oběti předcházejí vítězství
Ač kniha pojednává o událostech před více než šedesáti lety, je neuvěřitelné, jak aktuální obsah má právě dnes. V podivné době, kdy je cílevědomě novodobými vykladači historie, za vydatné pomoci sdělovacích prostředků – tisku, rozhlasu a televize – znevažován a zpochybňován boj nemalé části českého národa za osvobození od nacistických okupantů v letech druhé světové války. Jak dodatečně vyšlo najevo, byl to dokonce boj o zachování jeho existence.


24/06/2005 _Lidé bděte
Ve vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí vyšla knížka
Oběti předcházejí vítězství. Je vázaná, má 288 str. Autorem je Josef Havel (1937), který žije v Ústí nad Orlicí a věnuje se literatuře faktu, zpracovává události v letech 1938-1945.


23/09/2003 _Štvancem svědomí ve Sloupnici
„Štvancem svědomí“, tak se jmenuje nová kniha ústeckého autora Josefa Havla, jejíž první představení se uskutečnilo ve Sloupnici, tedy rodišti skutečné hlavní postavy knihy - českého letce ze druhé světové války Jiřího Mikuleckého.


Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.