Žamberk7. října 2009 se uskutečnilo v Městské knihovně v Žamberku setkání s básníky a prozaiky organizované Východočeským střediskem Obce spisovatelů v Pardubicích skupina Orlicko. Duší odpoledního setkání byl spisovatel Milan Dušek ze Žamberka, který pozval na setkání básníka Martina Vídeňského z Letohradu, autora řady pohádek Josefa Lukáška z Dobrušky a autora knih z oblasti literatury faktu Josefa Havla z Ústí nad Orlicí.


   


Pozvánka na setkání v knihovně.

 


   


Na úvod Milan Dušek (na obr. první zleva) seznámil přítomné s činností Východočeského střediska Obce spisovatelů v Pardubicích, a pak představil jednotlivé hosty. Vedle něho je Josef Lukášek, pak sedí pan Bělohlávek, který četl ukázky z prací přítomných autorů a zcela vpravo Josef Havel (není členem žádného spisovatelského seskupení).

 


   


Po přečtení ukázky z knihy „Oběti předcházejí vítězství“, seznámil její autor Josef Havel přítomné s některými momenty domácího odboje za 2. světové války na Podorlicku a připomněl, že v Žamberku žije poslední přímá účastnice těchto událostí, paní Hana Faltusová, vězněná v Malé pevnosti Terezín až do konce války.

 


   


Mezi posluchači se objevil i vzácný host, předseda Podorlického klubu českého pohraničí v České Třebové, pan František Vašátko (sedí skromně vzadu).

 


   


Setkání v žamberecké knihovně a dokonce i vzájemná diskuze probíhaly v hřejivé atmosféře a za účasti lidí i ze vzdálenějších míst. Vlevo s fotoaparátem je výtvarník ing. Václav Smejkal s manželkou a dcerou, kteří přijeli z Lanškrouna. Odborná pracovnice žambereckého muzea paní Vladimíra Šulcová nejen pozorně poslouchala, ale i fotila pro obrazovou kroniku. To je ta dáma v popředí a s fotoaparátem.

 


Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.