Rebel v oblacíchStalo se jak avizováno

TV pátek 7. prosince 2012 proběhl v Městském kulturním středisku v Nové Pace křest poslední části trilogie o našich letcích na válečných frontách, nesoucí název
Rebel v oblacích. Tato, i pro takové město jako je Nová Paka nepochybně výjimečná událost, nakonec vyústila v oprávněný hold místnímu rodákovi a čestnému občanu plk. letectva v. v. Otakaru Hrubému, DFC. Právě o něm tato kniha je.

Prostorný sál střediska zaplnilo mnoho lidí z různých koutů České republiky, aby společně sledovali starostu města Rudolfa Cogana, paní Hrubou, autory knihy manžele Havlovy, jak tímto křtem vypouštějí do širokého čtenářského světa práci, o kterou hned na místě projevili mimořádný zájem nedočkaví zájemci.

Vám, kteří jste nemněli možnost zúčastnit se této pečlivě připravené akce pak jen přejeme, abyste měli štěstí a Rebele v oblacích sehnali, protože náklad není příliš vysoký a již zaznamenaný zájem je značný.

Nejen své příznivce, ale všechny čtenáře srdečně zdraví

Josef a Ludmila Havlovi


   


Neuvěřitelně působivým způsobem, řečí vycizelovanou do nejmenšího detailu zahájil program křtu novopacký bard pan Miloslav Bařina.

 


   


Vystoupení pana Bařiny sledovali manželé Havlovi s neskrývaným údivem a obdivem.

 


   


S nadhledem a humorem se křtu ujal starosta Nové Paky pan Rudolf Cogan. Úspěšnou snahu otevřít lahev šampusu kvituje potleskem ředitelka kulturního střediska paní Romana Martincová, s knihou v rukou sleduje s jistými rozpaky starostovo počínání paní Marie Hrubá.

 


   


Dobrá věc se podařila. Za starostova komentování skropila zlatavým mokem paní Hrubá svého Rebela, a monografii o manželovi tak oficiálně vypustila do čtenářského světa. Vlevo má spokojený úsměv na tváři paní ředitelka, vpravo je spoluautorka Ludmila Havlová.

 


   


Asistenti křtu Ludmila Havlová, Josef Havel (v brýlích), ta blondýnka je Eva Malá, rozená Hrubá, vpravo od ní její bratr Otakar Hrubý a zcela vpravo je Miloš Kindl, zastupoval vydavatele. Vzadu jsou členové historického klubu z Hradce Králové.

 


   


Josef Havel v krátkém vystoupení seznámil přítomné s knihami, tvořící trilogii o našich letcích na válečných frontách. A upozornil na nejednu smyšlenku provázející nezničitelně životní příběh Otakara Hrubého. Marně! Pondělní vydání Jičínského deníku jen potvrdilo, že zvyk opisovat báchorky je jak ta železná košile.

 


   


Autogramiáda byla hodně náročná. Zájemců o podpis byla celá řada. Vzadu stojí paní Marie Hrubá.

 


   


Zákulisí tvorby působivého obalu knihy poodhalil starostovi Rudolfu Coganovi (uprostřed) a místostarostovi Josefu Hendrychovi (vlevo) Josef Havel. Pánové se přitom nepochybně dobře bavili.

 


   


Každý pes jiná ves. Dostat na jedno místo tuto trojici je malý zázrak. Paní Marie Hrubá je místní, Josef Havel (uprostřed) z Ústí nad Orlicí a Bohumil Kudlička (vpravo) z Mlázovic. Trojici spojuje mimořádně intenzivní vztah k letecké historii.

 


Kompletní informace o knize "Rebel v oblacích" naleznete zde. >>>

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.