Rozloučení se Zdeňkem ŠkarvadouRozloučení se Zdeňkem Škarvadou

Rozloučení se zesnulým brigádním generálem v. v. Zdeňkem Škarvadou proběhlo 28. května 2013 ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě. Mělo vysokou společenskou úroveň, kterou zajišťovala přítomnost armády a její vrcholové velení. Ovšem teprve potom, po kremaci, došlo ke skutečně závěrečnému aktu. Uložení Zdeňkovy urny do rodinného hrobu, upraveného díky nevšední péči města Olešnice, do současné podoby. Zde byli přítomni skutečně jen ti nejbližší. Celé rozloučení provázelo jejich upřímné souznění s atmosférou, která na místě panovala. Poslední slova pronesená starostou Olešnice a velkým generálovým příznivcem PaedDr. Zdeňkem Pešou byla důstojným ukončením rozlučkových aktů s tímto olešnickým rodákem..

   


Kdo jiný, než starosta Olešnice PaedDr. Zdeněk Peša, velmi blízký přítel generála v. v. Zdeňka Škarvady, měl pronést poslední slova rozloučení.

 


   


V posledních dnech toho Ivana Škarvadová musela zvládat víc než dost. Ale tady v Olešnici jistě měla pocit, že je obklopena Zdeňkovými přáteli, přicházejícími s upřímnou spoluúčastí.

 


   


Ve skupince nejbližších byli kromě místních zastoupeni i Ostraváci, Pražáci a také přátelé z Ústí nad Orlicí.

 


   


Čestnou stráž u místa posledního odpočinku generála Škarvady zajistili členové Klubu vojenské historie Marek Paulík (vlevo) a Josef Vochyán.

 


   


Až z Prahy přijela paní PaedDr. Vladimíra Vaníčková s manželem. Jde o nespravedlivě opomíjenou průkopnici zpracovávání historie našeho letectva ve Velké Británii. A navíc velkou obdivovatelku zesnulého.

 


Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.