Akademie volného časuAkademie volného času

Městská knihovna v Ústí nad Orlicí uspořádala v rámci 4. ročníku Akademie volného času dne 12. března 2014 přednášku na téma 100 let od založení našich legií. Jednalo se o třetí přednášku z celkového počtu osmi naplánovaných pro letošní rok. Ale první v celé historii Akademie, na jejímž konání se spolupodílela vedle knihovny a Senior klubu i Československá obec legionářská Jednota Ústí nad Orlicí. Uvedená tematika bude v letošním roce nepochybně velmi frekventovaná. Proto příjemně překvapila víc než hojná účast a časté vstupy posluchačů do průběhu výkladu přecházející chvílemi až do oboustranně prospěšné diskuze. Takže přednášející Josef Havel měl nemalou radost z takovéhoto nečekaného, ale vítaného průběhu.

   


Přednášku zahájila s úsměvem ředitelka knihovny paní PhDr. Jana Kalousková, vedle které stojí ustaraný Josef Havel.

 


   


O legionářích z našeho regionu napsala poutavou publikaci paní Mgr. Věra Sekotová. Byla jednou z řady dokumentů, které lektor ke svému výkladu použil.

 


   


Knihovna byla do posledního místa zaplněná. Nestačily ani donesené židle a tak řada zájemců musela vzít za vděk místo na dřevěné schodiště.

 


   


Vedení Československé obce legionářské přišlo si nejen poslechnout, ale i podpořit vlastně svého lektora. Zleva je to mjr. Jaroslav Herain, pplk. Zdeněk Pavlík a člen výboru Vladimír Pohorský.

 


   


Byly okamžiky, kdy víc než slovo vypovídala gesta a grimasy.

 


   


Každému přednášejícímu jistě udělá radost nejen počet, ale hlavně zájem posluchačů.

 


Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.