Pamětní plaketa Ministerstva obranyJosef Havel obdržel pamětní plaketu Ministerstva obrany

U příležitosti Dne válečných veteránů, v úterý 11. 11. 2014, se v sále Rady Pardubického kraje v budově Krajského úřadu uskutečnilo slavnostní předávání pamětních plaket za příkladnou péči o válečné hroby evidované v Centrální evidenci válečných hrobů.

Za příkladnou a dlouholetou prezentaci historických událostí v letech 1938-1945 na ústeckoorlicku a péči o válečné hroby obdržel pamětní plaketu, z rukou zástupce Ministerstva obrany Ing. Imricha Vetráka a za účasti hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického, Ph.D., pan Josef Havel.

Slavnostního předávání se účastnil také starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek. „Mám velkou radost, že návrh města Ústí nad Orlicí na udělení pamětní plakety panu Josefu Havlovi Ministerstvo obrany přijalo. Nominace nebyla jen logickým vyústěním vzájemné spolupráce v posledních dvou letech, ale je to hlavně poděkování našeho města za dlouholetou a soustavnou činnost, kterou pan Havel vykonával a stále aktivně vykonává v oblasti péče o válečné hroby,“ upřesnil informaci starosta města.

   


Symboly použité na pamětní plaketě Péče o válečné hroby:
Základním motivem plakety je plamen, symbolizující spalující oheň války, ale také plamínky svíček na hrobech padlých. Přeneseně symbolizuje i věčnou paměť na válečné oběti, kterou je třeba neustále udržovat a ochraňovat.
Tvar plamene ovšem připomíná také slzu, odkazující na smutek pozůstalých, řečeno kanadským spisovatelem a válečným veteránem Farley Mowatem těch, kterým bylo souzeno přežít.
Základní motiv je doplněn stylizovanou stélou s českým lvem, která odkazuje na hroby českých vojáků, padlých pro vlast po celém světě.

 


   


Josef Havel přebírá pamětní plaketu Ministerstva obrany

 


Původní tiskovou zprávu Města Ústí nad Orlicí naleznete zde >>>

Upozornění: Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, bez souhlasu
autora je výslovně zakázáno kopírování a další šíření obsahu jakýmkoliv způsobem.